Jeg fikk tillit til 3. etappe på 1. laget, en oppgave jeg tok veldig på alvor. Jeg vet at det er utrolig vanskelig å få en plass på 1. laget, selv på 2. laget er det tøft å komme med. Målet mitt var å gå en god tempoetappe, sette bra fart fra starten av, sånn at ingen lag bakfra skulle få mulighet til å få kontakt. Vibeke og Therese hadde opparbeidet en god luke på de 2 første etappene, og dermed måtte jeg som forventet gå alene i front. Det er en situasjon jeg er lite vant med.
Synes jeg klarte oppgaven godt, sørget for at de som kom jagende bak ikke fikk positive tibakemeldinger på 1. runden. På 2. runden klarte jeg ikke holde farten så godt oppe, og dermed hentet gruppen bak noen sekunder på meg. Likevel er jeg utrolig fornøyd med dagen og resultatet. Det var akkurat så gøy som jeg trodde og håpet det skulle bli. Ekstra gøy var det at 2. laget gikk inn til 3. plass, så ble alle 8 norske jentene på laget geleidet opp på pallen :-)
Nå sitter jeg i Nove Mesto og venter på at dagen skal bli til natt. Imorgen venter en treningstur over tsjekkiske jorder, før vi setter oss i bilen med kurs for Polen. Allerede fredag er det på med startnummer igjen, da i en skøytesprint. Vil så innmari få det til der, har nemlig noe ugjort i den øvelsen.
Da har jeg rukket å komme hjem fra Voss, pakke ut, vaske tøy og pakke ned igjen. Nå sitter jeg på Loungen på Gardermoen og venter på avreise til Stockholm også Moskva. Rakk en rekreasjonstur fra Frognerseteren i går, for å vaske NM-løpene ut av beina ellers har det skjedd lite siden jeg kjørte østover fra Voss søndag.
I skrivende stund sitter jeg på loungen i Munchen. Jeg er sliten, men har fortsatt hode over vannet. Tour de Ski 2011/12 er historie, det ble 11 dager med opp- og nedturer.
Nå sitter jeg på SAS-loungen på Gardermoen og venter på at flyet skal ta av mot Frankfurt. Jeg er spent, men samtidig ikke helt klar. Det er greit at det er 2 dager igjen til start...
Nå er det skikkelig julestemning her hjemme. Nå jeg sier hjemme, mener jeg virkelig hjemme! Jeg har flyttet hjem på pikerommet, hele 10 min fra min egen leilighet. Men det er så koselig å være her i juletida, særlig når den blir så kort for meg. Avreise Tour de Ski er 3. juledag.
I sommer tok jeg bilder med Dale på Sognefjell. Her kommer noen av blinkskuddene!
Offisiell trening idag minnet lite om WC i langrenn.
På reisefot igjen...
Helgen ble en opptur i forhold til tidligere år i Davos. Men godfølelsen venter jeg fortsatt på.
Som i fjor valgte jeg å reise til Pontresina for høydetrening før Davos. For å spare et reisedøgn reiste jeg direkte fra Kuusamo! Følte jeg hadde med meg altfor mye bagasje, liker best å reise lett, men skulle tross alt være borte nesten en måned og da er det greit med et skift eller to.