News

WC-seier!

Idag var jeg tilbake på Norges 1. lag i stafett. Tror siste gang var i 2008, med andre ord var det på tide.

Jeg fikk tillit til 3. etappe på 1. laget, en oppgave jeg tok veldig på alvor. Jeg vet at det er utrolig vanskelig å få en plass på 1. laget, selv på 2. laget er det tøft å komme med. Målet mitt var å gå en god tempoetappe, sette bra fart fra starten av, sånn at ingen lag bakfra skulle få mulighet til å få kontakt. Vibeke og Therese hadde opparbeidet en god luke på de 2 første etappene, og dermed måtte jeg som forventet gå alene i front. Det er en situasjon jeg er lite vant med. 

Synes jeg klarte oppgaven godt, sørget for at de som kom jagende bak ikke fikk positive tibakemeldinger på 1. runden. På 2. runden klarte jeg ikke holde farten så godt oppe, og dermed hentet gruppen bak noen sekunder på meg. Likevel er jeg utrolig fornøyd med dagen og resultatet. Det var akkurat så gøy som jeg trodde og håpet det skulle bli. Ekstra gøy var det at 2. laget gikk inn til 3. plass, så ble alle 8 norske jentene på laget geleidet opp på pallen :-)

Nå sitter jeg i Nove Mesto og venter på at dagen skal bli til natt. Imorgen venter en treningstur over tsjekkiske jorder, før vi setter oss i bilen med kurs for Polen. Allerede fredag er det på med startnummer igjen, da i en skøytesprint. Vil så innmari få det til der, har nemlig noe ugjort i den øvelsen.

Return TopTrackbackPrintPermalink